Usuwanie odpadów - do kogóż zadzwonić?

2014-05-29 12:05

Odpady ogólnobudowlane, tak jak i komunalne produkowane przez każdego człowieka z osobna, powinny zostać wywiezione.

Od niedawna obowiązek dbania o usuwanie śmieci komunalnych przeszedł na gminy. Jednak jeśli ktoś wydaje się właścicielem jakiejkolwiek nieruchomości to on jest zobligowany zadbać o wywóz odpadów, również w czasie trwania prac budowlanych na określonym obiekcie. Co więcej, osoby posiadające szambo są zobligowani w swoim obszarze zadbać o jego regularne opróżnianie. W takich przykładach pożądane byłoby porozmawiać z wyspecjalizowaną spółką trudniącą się wywozem odpadów.

Jedną z takowych firm jest Zakład Produkcyjno Handlowo Gastronomiczny Jumar. Rezydencja firmy umiejscowiona jest w Mierzynie i w jego obszarze spółka prowadzi swoją aktywność. Spółka jest na rynku od 1977 roku, lecz dopiero dziesięć latek temu spółka przekształciła się na aktualną działalność niedrogi żwir płukany w szczecinie Szybkie i ekologiczne pozbywanie się śmieci.

Do obowiązków spółki należy usuwanie odpadów różnego typu. Głównie spółka dba o wywóz odpadów komunalnych zebranych w pobliskich gminach. W swym asortymencie firma posiada pojemniki na odpadki o pojemności od 80 aż do 1100 litrów oraz może je udostępnić oraz systematycznie opróżniać. Do wywożonych odpadów można zaliczyć odpady wielkogabarytowe, zmieszane jak i również biologiczne.

Usuwanie odpadów ogólnobudowlanych też zalicza się do obowiązków firmy. Spółka dysponuje kontenerami o objętości od dwóch do trzydziestu sześciu metrów sześciennych. Okres wypożyczenia kontenera to przeważnie tydzień, ale opróżniany jest gdy tylko się zapełni. Dodatkowo spółka wywozi śmieci posiadające azbest, oczywiście przy zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa.Opróżnianie szamb też wchodzi w zakres zadań firmy. Żeby polecenie było wykonane wystarczy 2 dni uprzednio poinformować spółkę.

Sprzedaż kruszyw - następne pole aktywności firmy.

Spółka oferuje też swoim konsumentom sprzedaż różnorodnych kruszyw, takich jak piasek płukany, piasek zasypowy, żwiry rozmaitych frakcji oraz gruz kruszony. Zabrać materiał można w miejscu siedziby firmy. Spółka oferuje gratisowy załadunek towaru lub jego przewóz do miejsca docelowego za odpłatą.

Nadzwyczaj ważne wydaje się, że wszelkie sprawy z firmą Jumar można załatwić telefonicznie, nie trzeba samemu się fatygować do rezydencji firmy. Pozwala to zaoszczędzić nasz cenny czas oraz pieniądze. Firma w czasie lat swojej aktywności korzystała też z dofinansowań UE oraz z jej wsparciem wykonała trzy projekty, które przysporzyły się do jej postępów i nabycia nowego doświadczenia.

Tak więc, firma Jumar prowadzi daleko zakrojoną aktywność tyczącą się różnego usuwania śmieci a po dziesięciu latach doświadczenia w tejże branży jest obecnie prawdziwym specjalistą.